Довідкові матеріали / Відео

Іспит на людяність (2016)

Виробництво: Міжнародний продюсерський центр «Фор-пост»

Режисер: Олександр Шапіро

Тривалість: 52 хв

Документальний фільм розповідає про період нацистської окупації Вінницької області, переслідування євреїв та їх порятунок місцевими мешканцями під загрозою смерті.

Містить свідчення врятованих, рятівників та їхніх родичів, а також інтерв’ю з дослідниками історії Голокосту.

Історична правда - Голокост: врятувати чи вижити? (2020)

Виробництво: Еспресо TV

Тривалість: 1 год 23 хв

Документальний фільм про Олександру Шулежко, Праведницю народів світу із Черкас. Містить розповіді доньки Олександри Шулежко та інтерв’ю з українськими дослідниками теми Голокосту.

Людина з обличчям (2017)

Виробництво: ГО «Центр студій політики пам'яті та публічної історії «Мнемоніка»

Тривалість: 11 хв

Документальний анімаційний фільм, знятий на основі мемуарів Варвари Барац, єврейки з м. Рівного, котра разом із донькою Мірою врятувалася від загибелі завдяки допомозі Якова Сухенка. Він був одним з перших українців, які були удостоєні звання Праведників народів світу.

Назви своє ім'я (2006)

Виробництво: USC Shoah Foundation Institute, Film Plus Ltd

Режисер: Сергій Буковський

Продюсер: Стівен Спілберг, Віктор Пінчук

Тривалість: 1 год 32хв

“Назви своє ім'я” - повнометражний документальний фільм про Голокост на території України, створений Інститутом відео історії і освіти Фонду Шоа при Університеті Південної Каліфорнії. Фільм містить свідоцтва українською і російською мовами, що зберігаються в архіві Інституту Фонду Шоа при Університеті Південної Каліфорнії і сучасні кадри, зняті на території України.

Олександра Шулежко. Доля праведниці (2015)

Виробництво: UA: Перший

Режисер: Володимир Качур

Тривалість: 35 хв

Документальна стрічка про долю «черкаського Шиндлера» - Олександру Шулежко, яка у роки Другої світової війни врятувала від голодної смерті близько сотні черкаських сиріт, серед яких було багато дітей з єврейських родин.

Фільм містить розповіді доньки Олександри Шулежко та свідків деяких подій з її життя.

Праведники (2019)

Режисер: Євген Тітаренко

Продюсер: Наталія Хазан

Тривалість: 25 хв

Документальний фільм, створений за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації, Інституту "Ткума", Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні" і проекту "Вивчення Голокосту в Украні для формування атмосфери толерантності".

Розповідає про історії людей з Дніпропетровської області, які під час окупації рятували євреїв. Стрічка містить унікальні інтерв’ю із родичами Праведників народів світу, зйомки на місцях масового убивства євреїв-мешканців Придніпров’я та фотоматеріали з фондів Музею Голокосту у м. Дніпро.