База рятівників

База даних рятівників – перелік імен українців і жителів України – Праведників народів світу, Праведників України, Праведників Бабиного Яру та рятівників.

Звання Праведника народів світу запроваджене Меморіальним комплексом історії Голокосту Яд Вашем у 1963 р. Для людей, які за браком свідчень не змогли отримати цей титул, наприкінці 1980-х рр. Всеукраїнською єврейською радою та Фондом «Пам’ять Бабиного Яру» засновані спеціальні звання Праведника України та Праведника Бабиного Яру (для тих, хто рятував євреїв у окупованому Києві). На сьогодні понад 2690 українців удостоєні звання Праведника народів світу, понад 3800 осіб – звання Праведника України, 605 – Праведника Бабиного Яру.

До категорії «Рятівник» внесені прізвища осіб, які рятували євреїв, але не отримали офіційного визнання. Наразі зазначено імена рятівників, чиї матеріали зберігаються у фондовій колекції Музею. Містить також імена врятованих євреїв, відомості про місця порятунку, дальшу долю рятівника і врятованих. За окремим посиланням можна дізнатися детальну історію порятунку в Банку портретів. Проте є випадки, коли відомі лише імена рятівників.

Процес наповнення та уточнення інформації триває. На сьогодні кількість внесених імен становить — 6347

Знайдено записів - 25 / 310
Прізвище та ім’я Статус Область порятунку (за сучасним поділом) Прізвище та ім’я врятованих